S Barnsley bez bodů

V Zápase s Barnsley bylo rozhodnuto už po 15. minutách. Adam Hammill rozhodl jedinou brankou utkání o prohře Portsmouthu. Po slibném začátku, kdy se v šanci objevil Nugent, už do konce zápasu hosté nepředvedli. Oproti zápasu s Doncastrem, udělal Cotterill tři změny v sestavě. Po karetním trestu se vrátil Lawrence, Ward nahradil Dickinsona a místo Sonka nastoupil Rocha. Ashdown si v zápase šáhnul na míč až v 10. minutě, kdy ho prověřil Nathan Doyle. Ovšem za chvíli už Ashdown lovil míč ze své svatyně. Adam Hammill dostal križnou přihrávku na kraj hřiště, využil velkého prostoru a Hammill tak otevřel skóre zápasu 1:0. Utaka se pokoušel s výsledkem nečo udělat ale marně. Úsilí šlo brzo stranou a tak Portsmouth opouštěl Oakwell bez bodů.