P'mouth po tragickém výkonu prohrál 2:0

Portsmouth začal zápas velmi špatně. Sice neinkasoval ale Rams měli neskutečný tlak,byli aktivnější a jediné čeho byli hosté schopni bylo faulovat a faulovat. V 11. minutě už celý Pride Park zvedal ruce, jenže Ashdown fantasticky zneškodnil metrovou dorážku Commonse.
V 18.minutě dali o sobě vědět i hosté, kdy střelu Kitosna vytěsnil domaci brankář. Ve 20.minutě vyústil tlak Rams, když Cywku v pokutovém území fauloval Mokoena a sudí nařídil penaltu. Míč si na puntík dal Savage, který s přehledem proměnil 1:0. Portsmouth se po tragických 20. minutách trochu probudil, začal kombinovat, ale bez úspěchu, měl ale víc ze hry než Derby County, které těžilo
hlavně z brejků. Do konce poločasu se už nic nezměnilo a tak týmy odcházely do kabin za stavu 1:0. Do druhého poločasu vstoupily týmy bez změn. v 56.minutě po standartní situaci hlavičkoval Barker, ale Ashdown si poradil.
Jenže ani ne za deset vteřin Ashdown lovil míč podruhé z brány. Cywka s Greenem byli sami v pokutovém území na šest hráčů Portsmouthu, nepochopitelně se hráči nechali obehrát Cywka nahrál Greenovi a ten do prázdné brány zvyšoval na 2:0. Po druhé brance domácích se už zápas dohrával. V 80. minutě špatně odkopl míč Ashdown, Commons nečekal vypálil od půlky a Ashdown měl co dělat, aby se domácí neradovali potřetí. Do konce zápasu se už nic nestalo a tak Portsmouthpo sedmi zápasech bez prohry, prohrál proti Derby County 2:0.