Forest porazil P'mouth 2:1

Portsmouth dlouho sahal po třech bodech, jenže Forest zápas otočil pozdnímy góly a vyhrál 2:1. Debut v dresu Pompey si odbyl Ritchie De Laet, který nastoupil na pozici pravého beka. Portsmouth začal utkání velice dobře, byl aktivnější a přehrával Forest. Odměnou za snahu byla branka Nwankwa Kanua, který po přihrávce Davida Nugenta obehrál domácího brankáře Campa a zavěsil do prázdné brány 1:0 pro Portsmouth. Tato branka byla pro Kanua první v sezóně. V zápase si oba týmy vytvářeli slibné šance. Na konci prvního poločasu pak skvěle vychytal Ashdown šance Gunta a Tudgaye. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první, šance byly na obou stranách. Branky padly ale až na konci utkání. Ibrahima Sonko si vstřelil vlastní gól v 87. minutě zápasu, když ve skluzu špatně odvrátil centr Moussiho. Ale to nebylo vše, pohroma pro Portsmouth byla dokonána v nastaveném čase, kdy v poslední šanci zápasu, se strefil Marcus Tudgay po centru McGugana a Forest tak dokonal obrat a vyhrál 2:1.